Regionala rapportkommittérna

Här listas kontaktpersoner för de regionala rapportkommittéerna. Vid förändringar bör detta meddelas Nrk för att uppgifterna ska vara korrekta.

 

Se färgkordinerad karta och se motsvarande färg i kontaktlistan.

 

Denna sida visas bäst på större skärm.

RapportkommittéKontaktpersonE-post
JämtlandJohan Råghalljohan.raghall@gmail.com
Norrbotten och Norra LapplandAndreas Livbomlivbomandreas@gmail.com
GästriklandMarcus Bergströmmarcus.90.bergstrom@gmail.com
HälsinglandStefan Perssonpankfors@gmail.com 
HärjedalenBo Johnssonbojoeljo@outlook.com
MedelpadPeter Nilssonk.peter.nilsson@gmail.com
Södra LapplandHåkan Runehakan.rune@storuman.se
VästerbottenNiklas Anderssonidunarama@gmail.com
ÅngermanlandPekka Baderpekkabader@yahoo.se
RapportkommittéKontaktpersonE-post
StockholmThomas Stridthomas.strid@huddinge.se
VärmlandMagnus Köpmanmagnus.kopman@gmail.com
DalarnaUrban GrenmyUrban.grenmyr@gmail.com
UpplandPetter Haldénpetter.halden@gmail.com
NärkeFredrik FribergFriberg83@gmail.com
SödermanlandAnton Johanssonantonjohansson35@gmail.com
VästmanlandMarkus Rehnbergmarkus.rehnberg@lansstyrelsen.se
RapportkommittéKontaktpersonE-post
GotlandBjörn Liljalilja.b@telia.com
GöteborgJohan Svedholmjohan.svedholm@kustobsar.se
HallandUlf Löfåsulflofas@telia.com
SkåneJanne Dahlénjanne.dahlen@hotmail.com
VästergötlandGöran Darefeltgoran.darefelt@vanersborg.se
VästergötlandMagnus Hallgren m.hallgren@gmail.com
BlekingeFredrik Lennartssonrrk.blekinge@gmail.com
BohuslänPeter Strandvikpeter.strandvik@ptj.se
DalslandGöran Cederholmg.cederholm@bredband.net
JönköpingMats Alderus  alderus@navnet.se
KronobergRoland Ylvén roland.ylven5@telia.com
ÖlandAnders Waldenströmanderswalden@outlook.com
ÖstergötlandJohan Jensenjohan.t.jensen@gmail.com
Östra SmålandCalle Ljungbergcalleljungberg@gmail.com